Iva Vaňková

Autorka projektu

Vítejte na stránkách projektu Zdraví mě baví!

Jmenuji se Iva a prostřednictvím tohoto blogu a sociálních sítí s vámi sdílím můj pohled na zdravý způsob života. Najdete tady inspiraci ke cvičení, vaření a spoustu tipů, které vám pomohou žít zdravě, aby vás to bavilo tak moc, jako to baví mě.

Proč vzniklo Zdraví mě baví?
Všechno začalo v roce 2019, když jsem přemýšlela, na jaké téma napíšu diplomku. Řekla jsem si, že spojím příjemné s užitečným. Po pár dnech plánování jsem měla v hlavě jasno a začala jsem pracovat na projektu Zdraví mě baví, který by mi umožnil spojit moji vášeň pro zdravý životní styl s výzkumem v oblasti online marketingu.

A povedlo se! Vytvořila jsem web, založila sociální sítě a nadšeně začala připravovat obsah. Celý proces jsem zaznamenávala a analyzovala jsem, jak se projektu daří. Nikdy bych nevěřila, že mě psaní diplomky bude tak bavit.

Trenérský kurz a dokončení školy
Chtěla jsem si být jistá, že jsou moje doporučení ohledně cvičení opravdu správná. Nastal tedy čas se vzdělávat. V létě 2020 jsem se přihlásila do tříměsíčního rekvalifikačního trenérského kurzu a po složení zkoušek se ze mě stala instruktorka fitness.
 
Díky studiu jsem si upevnila znalosti a dozvěděla se spoustu nového. Moje nadšení do sdílení informací o zdravém životním stylu ještě stouplo. Diplomku jsem dopsala a v únoru 2021 mě čekala obhajoba spolu se státnicemi. Povedlo se! Vysokou školu jsem úspěšně dokončila.

A co bylo dál?
Musím vrátit kousek zpátky. Když jsem skládala trenérské zkoušky, ještě jsem netušila, že jsem těhotná. Po dokončení diplomky jsem si proto dala od projeku pauzu a šetřila jsem síly k dokončení vysoké školy. Státnice jsem stihla 2 měsíce před narozením Amálky.

Čas běžel a moje pauza se prodlužovala. Celou dobu jsem se těšila, až se ke Zdraví mě baví zase vrátím, jen jsem to pořád odkládala. Stále bylo něco jiného na práci, znáte to. V květnu 2023 budou Amálce 2 roky a já jsem si řekla, že už dál čekat nechci. A tak mě tu zase máte 🙂

Na co se můžete těšit?
Tenhle web je místem, kde najdete jednoduché a zdravé recepty. Všechny jsou vegetariánské a některé dokonce veganské. Pokud je vám tento styl stravování blízký, můžete tady načerpat inspiraci pro vaše každodenní vaření. Ale jsem si jistá, že jídlo připravené podle mých receptů bude chutnat i milovníkům masa, kteří chtějí občas zkusit něco jiného. Na blogu se můžete začíst do článků o zdravém životním stylu a taky o tom, co se u mě aktuálně děje.

Facebookovou stránku a instagramový profil projektu sledujte, pokud máte zájem o pravidelnou dávku zajímavostí z oblasti fitness a zdravé výživy a pokud mě chcete poznat trochu blíž.

V době, kdy jsem sbírala data pro diplomovou práci, jsem byla aktivní i na mém YouTube kanále. Teď mám ale pocit, že videí se cvičením je na YouTube více než dost a aktuálně proto nic nenatáčím. Můžete se ale podívat na má starší videa. Na své si přijdou ti z vás, kdo se chtějí po ránu příjemně protáhnout, ale taky ti, kdo mají radši pořádné posilování.

Jestli chcete s čímkoli poradit nebo se podělit o něco z vašeho života, určitě mi napište na mail info@zdravimebavi.cz nebo na některou ze sociálních sítí. Přeju vám spoustu radosti ze cvičení a přípravy zdravého jídla. Věřím, že vás to bude bavit.