Iva Vaňková

Autorka projektu

Vítejte na stránkách projektu Zdraví mě baví!

Jmenuji se Iva a prostřednictvím tohoto blogu a sociálních sítí s vámi sdílím můj pohled na zdravý způsob života. Najdete tady inspiraci ke cvičení, vaření a spoustu tipů, které vám pomohou žít zdravě, aby vás to bavilo tak moc, jako to baví mě.

Proč vzniklo Zdraví mě baví?
Všechno začalo v roce 2019, když jsem přemýšlela, na jaké téma napíšu diplomku. Řekla jsem si, že spojím příjemné s užitečným. Po pár dnech plánování jsem měla v hlavě jasno a začala jsem pracovat na projektu Zdraví mě baví, který by mi umožnil spojit moji vášeň pro zdravý životní styl s výzkumem v oblasti online marketingu.

A povedlo se! Vytvořila jsem web, založila sociální sítě a nadšeně začala připravovat obsah. Celý proces jsem zaznamenávala a analyzovala jsem, jak se projektu daří. Nikdy bych nevěřila, že mě psaní diplomky bude tak bavit.

Trenérský kurz a dokončení školy
Chtěla jsem si být jistá, že jsou moje doporučení ohledně cvičení opravdu správná. Nastal tedy čas se vzdělávat. V létě 2020 jsem se přihlásila do tříměsíčního rekvalifikačního trenérského kurzu a po složení zkoušek se ze mě stala instruktorka fitness.
 
Díky studiu jsem si upevnila znalosti a dozvěděla se spoustu nového. Moje nadšení do sdílení informací o zdravém životním stylu ještě stouplo. Diplomku jsem dopsala a v únoru 2021 mě čekala obhajoba spolu se státnicemi. Povedlo se! Vysokou školu jsem úspěšně dokončila.

A co bylo dál?
Musím vrátit kousek zpátky. Když jsem skládala trenérské zkoušky, ještě jsem netušila, že jsem těhotná. Po dokončení diplomky jsem si proto dala od projeku pauzu a šetřila jsem síly k dokončení vysoké školy. Státnice jsem stihla 2 měsíce před narozením Amálky. Často si s manželem říkáme, jak krásně se nám to v životě poskládalo. 

Čas běžel a moje pauza se prodlužovala. Celou dobu jsem se těšila, až se ke Zdraví mě baví zase vrátím, jen jsem to pořád odkládala. Stále bylo něco jiného na práci, znáte to. Teď v září 2022 je Amálce 16 měsíců a já jsem si řekla, že už dál čekat nechci. A tak mě tu zase máte 🙂

Na co se můžete těšit?
Tenhle web je místem, kde najdete jednoduché a zdravé recepty. Všechny jsou vegetariánské a některé dokonce veganské. Pokud je vám tento styl stravování blízký, můžete tady načerpat inspiraci pro vaše každodenní vaření. Ale jsem si jistá, že jídlo připravené podle mých receptů bude chutnat i milovníkům masa, kteří chtějí občas zkusit něco jiného. Na blogu se můžete začíst do článků o zdravém životním stylu a taky o tom, co se u mě aktuálně děje.

Facebookovou stránku a instagramový profil projektu sledujte, pokud máte zájem o pravidelnou dávku zajímavostí z oblasti fitness a zdravé výživy a pokud mě chcete poznat trochu blíž.

V době, kdy jsem sbírala data pro diplomovou práci, jsem byla aktivní i na mém YouTube kanále. Teď mám ale pocit, že videí se cvičením je na YouTube více než dost a aktuálně proto nic nenatáčím. Můžete se ale podívat na má starší videa. Na své si přijdou ti z vás, kdo se chtějí po ránu příjemně protáhnout, ale taky ti, kdo mají radši pořádné posilování.

Jestli chcete s čímkoli poradit nebo se podělit o něco z vašeho života, určitě mi napište na mail info@zdravimebavi.cz nebo na některou ze sociálních sítí. Přeju vám spoustu radosti ze cvičení a přípravy zdravého jídla. Věřím, že vás to bude bavit.